Vizita prof. dr. Ali Abdullah bin Sager, directorul Biroului Cultural Saudit din Viena

Prof. dr. Ali Abdullah bin Sager, directorul Biroului Cultural Saudit din Viena, a efectuat o vizită, la sfârșitul lunii mai, la Centrul de Studii Arabe al Universității din București, la invitația directorului acestuia, prof. dr. George Grigore. Cu acest prilej, oaspetele saudit a donat Centrului de Studii Arabe un număr impresionat de cărți editate în Arabia Saudită, precum și apăratură electronică de ultimă oră.
 Donatie saudi1
De asemenea, prof. dr. Ali Abdullah bin Sager a fost invitat la ceremonia de deschidere a lucrărilor celei de-a XI-a conferință a AIDA (Association Internationale de Dialectologie Arabe), ținută la Universitatea din București, unde a ținut o prelegere despre limba arabă în contextul actual al globalizării.
Donatia saudi 2