Secția de Arabă la Târgul Educației – 2015

În perioada 7-8 aprilie 2015, cele 19 facultăţi ale Universităţii din Bucureşti îşi prezintă oferta educaţională, în cadrul celei de a XVI-a ediţii a Târgului Educaţiei.
Secția de Arabă a fost reprezentată de un grup de studenți coordonați de Ștefan Ionete, student în anul al III-lea, arabă/persană. La standul Secției de Arabă, unde au fost expuse broșuri, afișe, cărți traduse din arabă, manuale de arabă etc., elevii de liceu au avut ocazia să discute cu studenții despre viața universitară, dar și despre materiile studiate, modalitatea de admitere, bursele în țările arabe etc.
Ca în fiecare an, Secția de Arabă s-a bucurat de un mare interes atât din partea elevilor, dar și a studenților de la diverse facultăți care ar dori să se înscrie la masteratul organizat de secție: Spațiul islamic: societăți, culturi, mentalități.

IMG-20150408-WA0002