„Consideraţii asupra evoluţiei imaginii străinului în câteva însemnări şi note ale călătorilor arabi”

„Consideraţii asupra evoluţiei imaginii străinului

în câteva însemnări şi note ale călătorilor arabi

Conf. dr. Laura Sitaru a participat vineri, 23 octombrie 2015 la conferinţa Călători şi călătorii. A privi, a descoperi. Travellers and Travels. Seeing old places, looking for newones. Voyageurs et voyages. Ouvrir l’espace, découvrir les lieux, organizată de Departamentul de Ştiinţe ale Comunicării al Facultăţii de Litere a Universităţii din Bucureşti, sub înaltul patronaj al Ambasadei Confederaţiei Elveţiene la Bucureşti şi al Ambasadei României în Confederaţia Elveţiană.

20151023_181035

Conf. dr. Laura Sitaru a susţinut comunicarea Consideraţii asupra evoluţiei imaginii străinului în câteva însemnări şi note ale călătorilor arabi; de asemenea, a moderat panelul de „Memorialistică şi relatări de călătorie”, împreună cu conf. dr. Răduţ Bîlbîie de la Facultatea de Litere a Universităţii din Bucureşti.

20151023_180632

Detalii: http://www.unibuc.ro/facultati/litere/

This entry was posted in Anunţuri. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.