Vizita profesorului universitar marocan Mohammed Jadir la Centrul de Studii Arabe al Universității din București

Aflat în România ca participant la conferința  Langage(s) et Traduction  – Le Dit et le Non-dit organizată de Departamentul de Franceză al Facultății de Limbi și Literaturi Străine în perioada 9-11 iunie 2015, profesorul marocan Mohammed Jadir (Directeur du laboratoire Langues, Littératures et Traduction (LALITRA), Université Hassan II, Mohammedia, Maroc) a vizitat și Centrul de Studii Arabe, unde a avut o întâlnire de lucru cu prof. dr. George Grigore, directorul CSA, și conf. dr. Laura Sitaru.

photo MJ 2În urma acestei întâlniri, au fost creionate câteva propuneri de proiecte și colaborări concrete între universitarii celor două instituții.

photo MJ 1

This entry was posted in Activităţi. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.